Kaip naudingai praleisti laiką, jei pakliuvai į automobilių spūstį?

Remiantis statistiniais duomenimis, mikroautobusų nuoma informuoja, kad didžiuosiuose miestuose gyventojai spūstyse praleidžia vidutiniškai 120 valandų per metus. Šio laiko spūstyse praradimo pasekmė yra ne tik nuobodulys ir dirglumas. Mokslininkai nustatė, kad tai gali sukelti ir rimtus psichikos sutrikimus, įskaitant depresiją ir maniją. Tačiau pakeisti šią situaciją nėra sudėtinga. Šiandien yra daug būtų, kaip laiką, praleidžiamą kelyje, išnaudoti maloniai ir naudingai.

  • Savišvieta

Tiems, kurie nežino, ką daryti eismo spūstyje galime patarti, kaip įgauti naudingų žinių, nepaliekant automobilio. Automobilis, spūsčių metu, yra ideali vieta klausytis ir tokiu būdu mokintis užsienio kalbų. Ne vien tik kalbų audio įrašus galima klausytis, tačiau yra panašūs psichologijos, ekonomikos, teisės ir daugelio kitų mokslų kursai. Taip pat laiką galite praleisti klausydami tradicinių audio knygų. Kaip žinote, skaitydami knygas (o šiuo atveju – klausydami) praturtinate savo žodyną, mažinate stresą, gerinate atmintį ir aktyvinate smegenis.

  • Rūpinimasis sveikata

Nors šis pasakymas – rūpintis sveikata prie „vairo“ skamba keistai, tačiau tai yra įmanoma. Taigi, netgi stovint spūstyje yra galimybė rūpintis ir gerinti savo sveikatą. Jei galvojate apie tai, ką daryti kamščiuose, tai galite padaryti keletą veiksmingų, paprastų pratimų skirtų akims. Paprasčiausias pratimas – žvilgsniu nukeliaukite už maždaug 20 žingsnių ir tiesiog nukreipkite žvilgsnį į toliau esančius daiktus ir sumirksėkite 20 kartų. Štai ir viskas, pratimas užtruks 20 sekundžių, tačiau šios metodikos autorių teigimu, šis pratimas padeda ne tik atsipalaiduoti įsitempusioms akims, bet ir atsikratyti galvos ir nugaros skausmų. Taip pat rekomenduojama pakaitomis dėmesį nukreipti tai į artimus, tai į  tolimus objektus.

  • Dalykinių reikalų sutvarkymas

Daugelis profesijų dabar galėtų veiksmingai dirbti ir už biuro ribų. Viskas, ką jums reikia turėti – tai nešiojamasis kompiuteris ir mobilaus interneto prieiga. Šiais laikais tai nesukelia jokių problemų. Vis dėlto automobilyje atlikti sunkių darbų nepatartina, nes reikia išlaikyti savo budrumą. Tačiau kamščiuose praleistą laiką galima išnaudoti verslo skambučiams (naudojantis laisvų rankų įranga) ar tiesiog planuojant  savo tvarkaraštį ateinančioms valandoms ir dienoms.

Taigi, šiandien laikas yra svarbus ir vertingas, todėl kiekvieną minutę reikia branginti ir išnaudoti, kuo naudingiau, net ir tuomet, kai esate automobilių spūstyse.