Dešimt gražiausių ir lankomiausių vietų Prancūzijoje

Prancūzija – su 61 mln. gyventojų, viena didžiausių Europos valstybių – plotas 543965 kv. km. Šalis padalinta į 22 regionus (arba sritis). Prancūzija tai viena labiausiai lankomų šalių pasaulyje. Ji garsėja ilgomis karštomis vasaromis. Kai galvojame apie Prancūziją, paprastai prisimename puikų vyną bei prancūzišką virtuvę, įspūdingus peizažus ir nerūpestingą gyvenimo būdą, kurio pavydi visas pasaulis. Šalis garsėja gamtos įvairove – tai ir kalnai, ir žali slėniai, ir nuostabi pakrantė. Be sostinės Paryžiaus Mikroautobusų nuoma siūlo aplankyti dešimt nuostabių vietų.

  1. Luaros slėnis – vienas iš žymiausių ir labiausiai turistų pamėgtų Prancūzijos lankomų objektų – tai kelionė Luaros slėniu, nuo Amboise iki Blois ar dar toliau iki Chenonceau. Sakoma, jog ties Luaros upe, kuri yra praminta „karališkąja“, stovi per tūkstantį pilių bei dvarų – tikras rojus romantikos mėgėjams. Vienos pilys žavi romantiškais bokšteliais ir primena vaikystės pasakas, kitos stūkso ant kalvų ir mena didingus istorinius įvykius. Luaros slėnis garsus ne tik ištaigingomis pilimis. Čia nuo seno šios upės pakrantėse buvo auginami vynuogynai. Luaros slėnis yra antras pagal dydį šampano regionas Prancūzijoje. Jį lenkia tik garsioji Šampanė. Be to, čia verta atvykti ieškant tikro prancūziško gyvenimo ritmo – kai niekur neskubama, mėgaujamasi kiekviena diena, gardžiu maistu ir puikiu vynu.
  2. Šampano gimtinė – taip pat ir vienas gražiausių ir lankomiausių Prancūzijos regionų, žinoma tai labai populiarius regionas tarp vyno gurmanų. Išsidėsčiusi šalies šiaurės rytuose, ribojasi su Belgija ir garsėja įspūdingais vaizdais, viduramžių pilimis ir vynuogynais. Būtinai aplankykite šio regiono sostinę Troyes dėl įspūdingo meno bei architektūros ir Reimsą dėl garsiosios katedros ir požeminių vyno rūsių.
  3. Verodono tarpeklis (Gorges) – yra laikomas vienu nuostabiausių ir didžiausių Europoje. Šis tarpeklis driekiasi Prancūzijos pietuose, netoli poilsiautojų pamėgtos Žydrosios pakrantės. Tarpeklis ilgis apie 25km, o gylis iki 700m. Verdono tarpeklį suformavo Verdono upė, įtekanti į ežerą Lac de Sainte-Croix. Norint pamatyti tarpeklį iš viršaus, galimi du variantai: važiuoti šiauriniu tarpeklio pakraščiu arba pietiniu.
  4. Provansas – nė viena sritis tiek nesužadina vaizduotės kaip Provansas. Provanso sieną nužymėjo pati gamta: vakaruose tai Ronos upė, pietuose – Viduržemio jūra, o šiaurėje – kiek siekia alyvmedžiai. Rytuose siena eina Alpėmis. Tarp šių ribų plyti įvairus kraštovaizdis: gilūs tarpekliai, Camargue druskožemis, levandų laukai ir saulės nutvieksti paplūdimiai. Vasaros mėnesiais čia gausu pramogų, tokių kaip operos, šokio, teatro, fotografijos bei džiazo festivaliai, kurie vyksta skirtinguose Provanso miesteliuose. Visas regionas, atrodo, gyvena menu. Galima rasti ir provansietiškų bulių kovų turnyrus arba Camarque piemenų žirgų lenktynes. Kalnų kaimeliai ir įspūdingi tarpekliai yra keliautojų ir gamtos mylėtojų rojus.
  5. Strasbūras – išsidėstęs tiesiai ant Prancūzijos ir Vokietijos sienos, šis miestas turi abiejų šalių bruožų. Jis itin vaizdingas, spinduliuojantis senojo pasaulio žavesiu, kuris itin traukia lankytojus. Miestas garsėja pakrantės namais, nuostabia gotikine katedra ir meile gėlėms. Miestas, kuris daugeliui žinomas tik dėl europinių institucijų veiklos. Tačiau šis prabangus rojaus kampelis galėtų drąsiai konkuruoti su kitais turistų pamėgtais kraštais ir savo architektūriniu paveldu.
  6. Sen Mišelio kalnas - uolėta, beveik apvalios formos sala prie Mont-Saint-Michel įlankos ir Bretanės ir Normandijos (šiaurinė Prancūzija). Kalnas būna sala tik esant dideliam potvyniui. Saloje yra Viduramžių sienų ir bokštų. Aukščiausias taškas – garsus vienuolynas, nuo seno svarbus piligrimystės, turintis tvirtovę ir kalėjimą. Vienuolyno bažnyčia pastatyta dar XI amžiuje, pasižymi gotika. Išorinėms vienuolyno sienoms būdingi karinės tvirtovės ir paprasto religinio pastato bruožai. Kaimelyje išlikę pastatų nuo XV amžiaus.
  7. Prancūzijos Rivjera – ši Viduržemio jūros pietryčių Prancūzijos pakrantė dar kitaip žinoma kaip Prancūzijos Rivjera. Nors kai kuriems ji pernelyg brangi ir moderni, vis tiek tai viena gražiausių vietų Prancūzijoje. Saulėta pakrantė kasmet pritraukia begalę lankytojų, tarp kurių ir karališkų šeimų atstovai, žvaigždės, rašytojai, menininkai, tokie kaip Pablo Picasso ir Henri Matisse. Rivjera garsėja ir stilingais pakrantės miestais, tokiais kaip Nica, Kanai ir Sent Tropezas, kurie ir šiandien yra prabangūs atostogų kurortai.
  8. Giverny – ant Senos upės kranto įsikūręs Giverny botanikos sodas yra už 50 mylių nuo Paryžiaus – tai idiliška vietovė šalia upės ties Normandija, išgarsėjusi dėl to, kad tapo impresionizmo gimtine. Mažas kaimelis kažkada buvo Claude Monet branginamu kaimo prieglobsčiu. Dabar keliautojai gali aplankyti jo namą ir itin fotogeniškus sodus. Sodai, kuriuos Monet pasodino pats ir kurie įkvėpė tiek daug jo garsių kūrinių, traukia akį vandens lelijomis, gluosniais, bambukais ir žaliu japonišku tilteliu.
  9. Versalio rūmai – tai buvusi Prancūzijos karalių rezidencija ir bene lankomiausių pilių visoje šalyje. Šie rūmai, esantys apie 20km. nuo Paryžiaus, yra vienas garsiausių prancūzų klasicizmo šedevrų. Versalio rūmai – vieni didžiausių ir puošniausių rūmų Europoje. Teigiama, kad jie talpina apie 20 tūkstančių žmonių. Prabanga tviskančius rūmus pasistatė karalius Liudvikas XIV. Tačiau jau XI amžiuje ši vieta minima rašytiniuose šaltiniuose, kaip karališkieji medžioklės plotai. Tiesa, anuomet čia tebuvo nedidelis medžioklės namelis, kuris buvo po truputį plečiamas, kol Liudvikas XIV galiausiai nusprendė čia pastatyti prabangius rūmus.
  10. Prancūziškosios Alpės – geriausiai žinomos dėl savo prabangių slidinėjimo kurortų, nors regione yra ir daug gražių miestelių, kuriuos įdomu aplankyti ir vasarą ir žiemą. Vienas patraukliausių – Annecy, kuris primena nuostabų viduramžių atviruką. Miesto centras pastatytas aplink keturioliktojo amžiaus pilį ir visas apsuptas mažais kanalais – štai kodėl kai kurie vietiniai jį vadina savąja Venecija, dėl kanalų ir snieguotų kalnų fono miestas yra vienas fotogeniškiausių miestelių Prancūzijoje.