Jei susiruošėte atostogauti ir žadate keliauti automobiliu

Atostogos – vienas iš labiausiai laukiamų metų įvykių. Mes visi norime organizuoti savo atostogas ir pasirinkti geriausius būdus, kaip keliauti.  Vienas iš būdu atostogauti – keliavimas automobiliu. Keliauti galima savo automobiliu, arba idealus variantas – mikroautobusų nuoma be vairuotojo. Akivaizdu, kad labiausiai laisvę bei laisvą apsisprendimą mylintiems  žmonėms geriausias sprendimas būtų keliavimas atostogauti nuomotu automobiliu ar mikroautobusu.

Didžiulis privalumas keliaujant automobiliu yra tai, kad patys galite pasirinkti maršrutą, tai yra kur keliausite ir kada. Žinoma, ne viskas yra taip paprasta, o kelionė automobiliu turi keletą  savų niuansų, kuriuos yra svarbu apsvarstyti.

Prieš pradėdami savo kelionę, Jums reikia susipažinti su būsimu maršrutu. Šiais moderniais laikais yra daugybę technologijų ir paslaugų, siekiančių palengvinti Jūsų gyvenimą.  Pavyzdžiui, paslauga „Google Maps“ siūlo maršrutą. Jūs turite pasirinkti tiktai starto ir pabaigos tašką, tada programėlė viską padarys pati.

Prieš kelionę verta skirti  dėmesio transporto priemonės techninei apžiūrai. Pirma, dėl to Jūs jausitės saugiau. Antra, važiavimas netvarkingu automobiliu gali būti ne tik nesaugus ir nepatogus, bet ir padidinti kuro išlaidas. Skirkite laiko pakeisti salono filtrą. Ypač vasarą jis greitai užsikemša.

Jei norite sutaupyti pinigų benzinui, tai neprisikraukite per didelio bagažo, apgalvokite kurie daiktai Jums tikrai reikalinga, o be kurių galite apsieiti. Kaip žinoma, kas 50 bagažo kilogramų padidina degalų sąnaudas 2%.

Prieš kelionę, vairuotojui rekomenduojama miegoti ne mažiau kaip 7- 8 valandas. Keliaujant reikia daryti pertraukas kas 2-3 valandas.  Jeigu vykstate atostogauti kartu su vaikais, visuomet būkite atidūs ir niekada nepalikite vaikų  automobilyje net ir trumpam laikui.

Kuo reikėtų pasirūpinti, jei keliaujate su vaikais:

Kelionė automobiliu patogiausia šeimoms. Maži vaikai beveik visą kelionę gali miegoti. Tačiau būkite pasirengę, kad vaikus automobilyje gali pykinti, turėkite su savimi vaistų bei plastikinių maišelių. Geriausia būtų, kad pasitartumėte su savo šeimos gydytoju, kokius vaistus geriausia imti nuo pykinimo.  Apskritai, keliaudami kartu su vaikais turite turėti nemažą vaistų dėžutę:

- Vaistai nuo nudegimų. Būtina vasaros metu.

- Peroksidas.

- Tvarsčiai, vata, termometras.

- Vaistai nuo karščiavimo ir analgetikai.

- Antivirusiniai, antihistamininiai vaistai.

- Smekta, angliukas.

Taip pat, nepamirškite apsirūpinti maistu. Jei Jūsų laukia ilga kelionė, tai geriau apsiriboti sausų grūdų produktais, kurie turi ilgą galiojimo laiką. Taip pat turėkite vandens, būtinai ir karšto.

Taigi, jeigu keliaujate automobiliu, viskas priklauso nuo Jūsų. Jūsų pasirinkimas jau prasidės nuo pirmųjų kelio kilometrų. Jūs turite unikalią galimybę ne tik vairuoti iš taško A į tašką B, bet ir mėgautis įspūdingu gamtovaizdžiu. Jūs patys renkatės, kaip planuoti savo maršrutą ir ką veikti per savo atostogas. Svarbiausia, keliaujant automobiliu tinkamai pasiruošti ir tuomet niekas nesutrukdys Jūsų puikioms atostogoms.