Patikimiausi automobiliai Lietuvoje ir pasaulyje remiantis techninių apžiūrų duomenimis

Automobilio įsigijimas yra rimtas sprendimas, todėl prieš priimant teisingą sprendimą, būtina turėti tam tikros informacijos.

Vokietijos techninių apžiūrų asociacija paskelbė ataskaitą, kurioje nurodo, kurie automobiliai turi mažiausiai trūkumų. Ataskaitoje teigiama, kad atvykus patikrinti automobilio techninę būklę apie 20 proc. automobilių turėjo akivaizdžių defektų bei gedimų, apie 26 proc. automobilių turėjo smulkių gedimų ar neatitikimų ir net 54 proc. visų automobilių praeina techninę apžiūrą iš pirmo karto, kas reiškia, kad neturi gedimų. Tačiau ataskaitoje buvo paminėta tai, kad net 6 procentai 2-3 metų senumo automobiliai jau turėjo rimtų gedimų.  Kas dešimtas 4-5 metų senumo automobilis, kas penktas 6-7 metų senumo automobilis ir kas ketvirtas automobilis, senesnis nei aštuonerių metų, taip pat jau turi rimtų gedimų.

Pagal Vokietijos techninių apžiūrų asociacijos ataskaitą – japoniški ir vokiški automobiliai dominavo tarp rečiausiai gendančių. Patikimiausiais automobiliai buvo galima tituluoti: Toyota Prius“, „Toyota Auris“, „Mazda2“, „Volkswagen Phaeton“, „Toyota RAV4“, „Toyota Yaris“, „Porsche 911“, „Volkswagen Golf Plus“. Dažniausiai gendančių automobilių dešimtukuose dominavo pietiečių – prancūziški, ispaniški ar itališki – automobiliai. Tarp dažniausiai gendančiųjų automobilių, atsiranda šie pavadinimai: „Dacia Logan“, „Renault Espace“, „Fiat Stilo“, „Renault Laguna“, „Fiat Panda“. Tačiau yra įsimaišę ir pora vokiškųjų: „Volkswagen Sharan“, „Mercedes-Benz“ M-klasė, „Mini“, „Opel Zafira“. Taigi, šiuose automobiliuose buvo rasta daugiau defektų bei gedimų. Juos galima laikyti nepatikimais automobiliais.  Šie duomenys buvo gauti patikrinus 7,8 mln. patikrintų automobilių.

2014 metų patikimiausias automobilis, pagal Vokietijos techninės apžiūros asociacijos duomenis buvo  – „Opel Meriva“. Šis modelis tapo laimėtoju, nes tik vienas iš 25 šių vienatūrių turi gedimų.

Pagal Lietuvos techninių apžiūrų duomenis, mažiausiai trūkumų turi vokiški ir japoniški automobiliai. Lietuvoje kaip patys patikimiausi automobiliai buvo pripažinti  ir mažiausiai trūkumų turintys 2008 m. gamybos automobilių markės: „Toyota“, „Honda“, „Mazda“, „Subaru“, „Volkswagen“, „Škoda“, „Ford“. „Nissan“, „Opel“, „Citroen“.

Taigi, tokie duomenys padės Jums renkantis sau automobilį. Automobilio pirkimas yra rimtas sprendimas ir jo patikimumas turėtų būti vienas svarbiausių kriterijų. Mikroautobusų nuoma pataria prieš įsigydami naują daiktą, įvertinkite jo patikimumą, stabilumą, savo galimybes bei vėlesnes išlaidas automobilio išlaikymui ir aptarnavimui.