Leistinas greitis ne visada būna saugus kelyje. Keliaukite saugiai su Mikroautobusų nuoma. Saugaus greičio nesilaikymas yra viena iš pagrindinių eismo įvykių keliuose priežasčių. Koks greitis yra saugus, neparašyta jokiose kelių eismo taisyklėse. Visi vairuotojai saugų greitį turėtu pasirinkti patys. Saugus važiavimo greitis kiekvienam vairuotojui gali būti skirtingas. Pradedantys ir nepatyrę vairuotojai klysta manydami, kad leistinas greitis yra saugus. Greičio saugumą kelyje lemia daugelis faktorių, visų pirma tai vairuotojo patirtis, nuo kelio, kuriuo važiuojama, nuo automobilio charakteristikų bei techninės būklės, oro sąlygų ir kitų faktorių. Todėl saugus greitis, atsižvelgiant į šiuos kriterijus, gali būti gerokai mažesnis už leistiną.

Ypač žiemos metu turite atsižvelgti į saugaus greičio reikalavimus ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių. Venkite staigaus greitėjimo ar staigaus stabdymo. Be to, užklupus šalčiams, rekomenduojama vairavimo įgūdžius išbandyti nuošalesnėse vairavimo aikštelėse. Profesionalai rekomenduoja nesigėdyti prašyti jų pagalbos – specialūs vairavimo kursai arba keletą papildomų pamokų su vairavimo instruktoriumi padės pasitikėti savo jėgomis ir išvengti eismo įvykių.

Saugus greitis važiuojant duobėtu, neasfaltuotu, lygiu ar slidžiu keliu visuomet bus skirtingas. Lyjant, sningant ar pustant, kai blogas matomumas o kelio danga slidi, svarbiausia pasirinkti tokį važiavimo greitį, kuriuo važiuojant bet kurią akimirką būtų galima sustabdyti automobilį iki kliūties kelyje ar numatytos sustojimo vietos. Važiuojant slidžiu keliu ir stabdant, svarbu ne tik žiūrėti į tai, kas dedasi priekyje, bet ir stebėti situaciją gale automobilio. Jei iš paskos važiuojanti transporto priemonė yra pernelyg arti, stabdyti iš lėto reikia pradėti gerokai anksčiau nei sausame kelyje. O kas žino – galbūt iš paskos važiuojantis automobilis yra plikas basas ir jo vairuotojas nespės sustabdyti.

Keleivinių mikroautobusų nuoma pataria ne tik pasirinkite saugų greitį bet ir laikykitės saugaus atstumo nuo priekyje važiuojančios kitos transporto priemonės.