Pagrindiniai Bulgarijos kurortai

Aplankykite Bulgariją su Mikroautobusų nuoma. Bulgarija turi 9 kurortus, turinčius „mėlynąsias vėliavas“ už paplūdimių kokybę ir ekologiškai švarias pakrantes. Bulgarijoje Mėlynoji vėliava plevėsuoja: Albenos paplūdimyje, šiauriniame Burgaso paplūdimyje, „Kopų“ paplūdimyje už 7 km nuo Sozopolio, Sozopolio paplūdimyje „Charmanite“, rytiniame Pomorijės paplūdimyje, Saulėtojo Kranto paplūdimiuose, Saulėtos dienos kurorto paplūdimyje, centriniame, rytiniame ir naujajame šv. Vlaso paplūdimiuose ir šv. Vlaso jachtų prieplaukoje „Dinevi“.

Albena. Yra vienas iš moderniausių Bulgarijos kurortų, įsikūręs 35 km., nuo Varnos miesto nuostabaus nacionalinio parko apsupty. Šis kurortas labiau tinka svečiams, kuriems patinka ramesnis poilsis, sportas – viešbučių kompleksai įsikūrę ramybę spinduliuojančiose vietose – jokio miesto triukšmo nei mašinų gaudesio. Albenos paplūdimys – yra plačiausias Bulgarijoje. Jo plotis siekia net iki 300 m ir vilioja šviesiai auksinės spalvos švariu smėliu. Pakankamai sekli ir nepavojinga pakrantė idealai tinka poilsiaujantiems su vaikais. Čia ir Juodosios jūros pakrantė ypatingai graži.

Auksinės kopos. Populiariausia poilsio vieta Bulgarijoje, tai pats didžiausias Juodosios jūros šiaurinės pakrantės kurortas, esantis nacionalinio parko teritorijoje. Populiarumu lenkia savo kaimynus ne vien dėl nuostabių paplūdimių, gausybės pramogų, bet ir dėl visai netoli esančio Varnos oro uosto. Auksinės kopos šiandien labai šiuolaikiškas kurortas, tačiau šios vietos istorija prisimenama iki šių dienų. Legenda pasakoja apie šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje netoli Varnos miesto, piratų paslėptą lobį. Tačiau žemė, norėdama nubausti nedorėlius piratus, visą paslėptą auksą pavertė nuostabiu smėliu – pačiu švariausiu, smulkiausiu visoje Juodosios jūros pakrantėje. Paplūdimio juosta čia tęsiasi apie 6 km, plotis vietomis siekia iki 100 metrų. Tai ekologiškai švarus kurortas, gavęs tarptautinį Mėlynosios vėliavos apdovanojimą. Kurortas garsėja ir daugybe mineralinio vandens šaltinių, kurie puikiai panaudojami sveikatingumo bei SPA centruose.

Saulėta diena. Tai ištaiginga 5 žvaigždučių viešbučių teritorija, dar vadinama Auksinių kopų Rivjera, atostogų ir poilsio vieta, įsikūrusi vaizdingos įlankos pakraštyje ir turinti privatų puikaus smėlio paplūdimį. Kažkada tai buvo uždara aukštas pareigas užimančių Bulgarijos vadovų sanatorija. Šis kurortas tinkamiausias poilsiui su šeima, sanatoriniam gydymui ir reabilitacijai. Aktyvių pramogų čia nedaug, tačiau sveikatos stiprinimo programą turi kiekvienas viešbutis.

Rivjera. Šis prabangus elitinis kurortas įsikūręs vos 17 km nuo Varnos miesto, šalia Auksinių kopų kurorto. Tai uždara, nedidelė, buvusi valdininkų poilsio bazė su vos keliais 3-5 žvaigždučių viešbučiais, išsiskiriančiais privatumu. Čia ramiai ilsėtis gali pagyvenę svečiai ir šeimos su vaikais (jiems specialiai įrengti baseinai, žaidimų aikštelės). Poilsiautojai gali mėgautis tyla ir ramybe, komfortu ir nepriekaištingu aptarnavimu. Saulės skėčiai ir gultai paplūdimyje nemokami. Be to, jūra Rivjeroje švariausia visame Bulgarijos Juodosios jūros regione.

Nesebaras. Nedidelėje salelėje, su žemynu sujungtoje tiltu. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, savo istoriją skaičiuojantis jau 3000 metų. Dar 1956 metais Nesebaras buvo paskelbtas miestu-muziejumi, o nuo 1983 metų įtrauktas į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Šalia Senojo Nesebaro įsikūręs Naujasis. Jame sutelkti viešbučiai ir priima visus kurorto poilsiautojus. Viešbutis Nesebaro apylinkėse – puikus pasirinkimas norintiems suderinti poilsį paplūdimyje su įdomiais pasivaikščiojimais istorinio miesto gatvėmis. Į šiaurę ir pietus nuo Nesebaro driekiasi platūs smėlio paplūdimiai bei šeimyniniam poilsiui skirtų viešbučių zona, iš kurios pasiekti miesto centrą labai patogu visuomeniniu transportu.

Obzoras. Yra vienas iš populiariausių kurortų tarp kalnų ir jūros, turintis 6 km ilgio smėlio paplūdimį, apsuptą vynuogynų. Kurortas yra vienas iš saugiausių ir ramiausių Bulgarijoje, su skaidria ir ramia jūra. Šis miestelis turi jaukų centrą, kuriame galima pasivaikščioti ir paskanauti vietos patiekalų vietinėse užeigėlėse. Kalnai ir išskirtinis senosios architektūros palikimas – puiki alternatyva paplūdimio poilsiui.

Šv. Vlasas. Yra vienas naujausių kurortų Bulgarijoje – gražus, neperdidžiausias pakrantės miestelis. Kalnai čia nusileidžia beveik iki pačios pakrantės ir sukuria nuostabų vaizdą bei jaukią atmosferą. Be to, puikūs paplūdimiai, išskirtinis regiono klimatas – yra ideali vieta pailsėti. Šv. Vlaso pasididžiavimas – jachtų uostas Marina. Tai pati didžiausia Bulgarijos prieplauka, kurioje galima ne tik išsinuomoti, bet ir nusipirkti sau jachtą.

Elenitė. Yra nedidelė tikros ramybės oazė. Elenitė pasislėpus vaizdingų kalnų papėdėje ir žinoma skalaujama šiltos Juodosios jūros. Ji idealiai tiks trokštantiems tylių atostogų, nedrumsčiamų barų ir naktinių klubų gausmo. Vešlioje gamtoje išsidėsčiusios nedidukės kelių aukštų vilos bei prabangūs šiuolaikiniai viešbučiai, visi be išimties siūlantys kokybiškas SPA procedūras. Puikiai sutvarkytas ir Elenitės paplūdimys, jis tęsiasi 1 km, tad jame visada atrasite vietos ramiam poilsiui. Tyla, ramybė, gaivus oras ir spygliuočių miškai – puikus derinys ne tik norintiems gerai pailsėti, bet ir trokštantiems pagerinti savo sveikatą. Apsistojusiems viename iš Elenitės viešbučių įėjimas į greta esantį vandens pramogų parką yra nemokamas, tačiau kai kurios jame teikiamos paslaugos gali būti už papildomą mokestį (pavyzdžiui, gultai, skėčiai).

Saulėtasis krantas. Patį didžiausią Bulgarijos kurortą iš pietų skalauja Juodoji jūra, o iš šiaurės supa Stara Platinos kalnų masyvas. Saulėtasis krantas turi ir vieną iš plačiausių paplūdimio juostų, kurios ilgis apie 8 km, o plotis  nuo 30 iki 100 metrų. Mėlynosios vėliavos apdovanojimas liudija, kad šie paplūdimiai švarūs ir tinkamai prižiūrėti. Nenuostabu, kad šis kurortas nenustoja plėstis ir vystytis, kasmet čia atsidaro naujų viešbučių ir restoranų, o pramogų gausa su Saulėtu krantu negali lygintis nei vienas Bulgarijos kurortas. Tai ideali vieta mėgstantiems burlentes, vandens slides, parasparnius, šuolius parašiutu – visa tai galėsite išbandyti Saulėto kranto kurorte.

Šv. Konstantinas ir Elena. Nedidelis uždaras kurortas, pasižymintis tikra ramybe. Šv. Konstantinas yra garsus mineralinio vandens ir sveikatos gydymu. Kurorte galima mėgautis pasivaikščiojimais po parko alėjas, plaukioti jūroje ir lepintis saulės voniomis paplūdimiuose, o vakarais gerai laiką praleisti įvairiuose restoranuose, kurie siūlo įvairius tradicinius pasirodymus bei mėgautis tradiciniais valgiais. Tai viena geriausių vietų poilsiui su šeima ir mažais vaikais.

Pomorjė. Bulgarai šį kurortą vadina aristokratišku, o jo senąją centrinę dalį – viena iš simpatiškiausių tarp visų mažųjų kurortų. Kurortą iš sausumos supa druskingi ežerėliai (daugelyje jų išgaunama jūros druska), o į šiaurę nuo miestelio tyvuliuoja Pomorjė ežeras, garsėjantis savo gydomuoju purvu. Tad nenuostabu, kad Pomorjė miestelis yra ir vienas svarbiausių balneologinių (jūros, mineralinių šaltinių, saulės ir klimato poveikį naudojančių gydimo tikslams) Bulgarijos kurortų, į kurį vykstama ne tik pasimėgauti jūra, bet ir sustiprinti sveikatą vietinėse gydyklose. Paplūdimiai Pomorjė kurorte yra ypatingi. Smėlis čia beveik juodos spalvos, nes jame gausu geležies. Šį smėlį bulgarai taip pat laiko gydomuoju ir naudoja įvairioms gydomosioms procedūroms. 1999 metais Pomorjė kurortas buvo įvertintas Mėlynosios vėliavos sertifikatu už išskirtinę ekologinę paplūdimių švarą.