Stogo bagažinės

Kaip ir kokią išsirinkti stogo bagažinę? Išsirinkti stogo bagažinę nėra taip lengva. Stogo bagažinės yra įvairių dydžių, formų, spalvų, talpinančių skirtingą svorį, gražesnių ir įdomesnių ir dar prie viso to kainų skirtumas. Todėl renkantis stogo bagažinę nesunku susipainioti informacijoje arba nusipirkti ne tai ko reikia. Pateikiame kriterijus, kurie padės besirenkant stogo bagažinę. Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis stogo bagažinę?
Kokią pinigų sumą išleisti? Renkantis stogo bagažinę neretai dar iš anksto nusprendžiama, kiek pinigų tam bus galima paskirti, tačiau stogo bagažinių kainų skirtumai tikrai nėra tokie dideli, kaip gali atrodyti. Tikrai geros stogo bagažinės ir nelabai kokybiškos stogo bagažinės kaina skiriasi vos keletą dešimčių eurų, taigi sutaupyti tikrai nerekomenduojama – jei įsigysite kokybišką bagažinę, galėsite būti ramūs, kad ši bagažinė Jums tarnaus daugelį metų ir nesugadins geros atostogų nuotaikos.
Kokią stogo bagažinę turėčiau pasirinkti? Kokio tipo stogo bagažinė Jums geriausia tinka, priklauso nuo to kaip ją eksploatuosite. Yra keletas svarbių dalykų renkantis stogo bagažinę: kokių matmenų bagažą planuojate vežti; kokio svorio bagažą norite transportuoti; kiek bagažo norite sutalpinti į stogo bagažinę; koks Jūsų automobilis.
Kokių matmenų bagažas bus vežamas su stogo bagažine? Jei dažnai šaltuoju metų laiku vykstate į slidinėjimo kurortus, reikėtų rinktis ilgesnę stogo bagažinę. Lagaminams ar kitiems daiktams rekomenduojama trumpesnė, bet aukštesnė stogo bagažinė. Ne visi gamintojai deklaruoja stogo bagažinių vidaus matmenis, todėl reikėtu realiai įvertini bagažinės tūrį.
Koks svoris bus transportuojamas? Maksimali stogo bagažinės apkrova skirta 75 kg.,  svoriui gabenti, tai priklauso nuo stogo bagažinės modelio, bei gamintojo. Negalima viršyti maksimalios automobilio stogo apkrovos kurį nurodo automobilio gamintojas. Reikėtu pridėti ir stogo skersinių svorį, stogo bagažinės svorį ir bagažo svorį esančiame stogo bagažinėje. Visų sudėtų svorių suma negali viršyti didžiausios leistinos apkrovos, nurodytos automobilio gamintojo.
Kokia stogo bagažinės talpa? Automobilių stogo bagažinės yra įvairių formų ir dydžių.  Prieš pirkdami bagažinę susidarykite sąrašą daiktų kuriuos norėtumėte gabenti stogo bagažinės viduje. Stogo bagažinė talpina nuo 270 iki 650 litrų bagažo.
Iš kokių medžiagų pagaminta stogo bagažinė? Svarbiausia tai, iš kokių medžiagų bus pagaminta stogo bagažinė. Didžioji dalis stogo bagažinių yra pagamintos iš plastiko, tačiau reikėtu įsitikinti, kad jis yra pakankamai patvarus. Jei stogo bagažinė bus pagaminta iš labai plono plastiko, yra didelė tikimybė, kad šį bagažinė greitai deformuosis ar įskils, tad būkite atidūs, ir pasirinkite iš pakankamai tvirtų medžiagų pagamintą bagažinę.
Stogo bagažinės atidarymo būdas. Reikėtu įvertinti, į kurią pusę atsidarys stogo bagažinė. Vienos stogo bagažinės atsidaro iš kairės pusės, kitos – iš dešinės, dar kitos turi dvigubą atidarymo mechanizmą. Pagalvokite apie tai, ar atidarant stogo bagažinę jums nereikės eiti į tą pusę, kurioje vysta eismas – tai gali būti nesaugu. Taip pat reikėtu įvertinti, ar stogo bagažinės užraktas yra pakankamai patogus ir patvarus, kad nebūtu problemų norint atrakinti bagažinę.
Stogo bagažinės tvirtinimas. Prekyboje galima rasti tokių stogo bagažinių, kurios, kaip skelbiama prekių aprašymuose, yra greitai ir paprastai montuojamos. Vis dėlto, specialistai teigia, kad tokios stogo bagažinės nėra greičiau sumontuojamos nei įprastos, tačiau jų kaina gana dažnai yra didesnė. Taigi, prieš įsigydami stogo bagažinę išsiaiškinkite, kaip ji bus tvirtinama prie stogo skersinių, ar nebus sudėtinga atlikti savarankiškai, ar stogo bagažinę galėsiu pritvirtinti prie savų stogo skersinių.  Montuojant stogo bagažinę reikėtu nusiteikti, kad tai užims truputį laiko.