Pasitikite žiemą saugiai

Kiekviena ateinanti žiema – yra tarsi iššūkis vairuotojams. Vairuotojai dažnai mėgsta pakritikuoti kelininkus, kad žiema juos kiekvienais metais užklumpa nepasiruošusius. Patys vairuotojai dažniausiai pamiršta prieš žiemos sezoną tinkamai pasirūpinti savo transporto priemone. Tačiau ar vien vairavimo įgūdžių užteks manevruojant apledėjusiomis gatvėmis ar užpustytais keliais? Saugaus eismo ekspertai tuo abejoja, kad norint vairuoti saugiai, reikia pasirūpinti savo automobiliu ar kita transporto priemone. Visi vairuojantys, kurie pasiryžę pakelti žiemos iššūkį, privalo ruoštis ateinančiam žiemos sezonui. Keletas patarimų kaip paruošti savo transporto priemonę žiemos sezonui:
Padangos. Pats pirmiausias veiksmas, kurį turite atlikti – tai padangų keitimas. Padangų montavimas atliekamas visuose autoservisuose. Ne mažiau nei protektorius ar padangos tipas, svarbus slėgis. Padangose atvėsęs oras užima mažiau vietos, slėgis mažėja. Itin didelis skirtumas susidarys, jei padangas pripūtėte esant nulinei temperatūrai, o po kelių dienų oras atvėso iki -20.
Akumuliatorius. Akumuliatorius turi būti ne per silpnas, kitu atveju šaltuoju metų laiku automobilis tiesiog neužsives. Tuo tarpu jei akumuliatorius bus per daug galingas – jis nespės įšilti. Svarbu ne tik pasirinkti tinkamą akumuliatorių, tačiau ir patikrinti jo būklę. Rekomenduojama apsilankyti pas elektriką, kuris patikrins ar jūsų automobilio generatorius pakankamai įkrauna akumuliatorių, o pats akumuliatorius dar yra tinkamas naudoti.
Aušinimo skystis. Specialiu prietaisu reikia patikrinti ar jūsų automobilio aušinimo skystis nėra per daug atskiestas vandeniu ir jam negresia užšalimas. Skystis turi būti keičiamas kas 3 metus, o jei įsigijote naudotą automobilį, aušinimo skystį pakeiskite nauju.
Tepalas. Variklio alyvą visi vairuotojai dažniausiai keičia nustatytu periodiškumu. Įprastai ši procedūra atliekama kas 10-15 tūkstančių kilometrų, tačiau ekspertai pataria prieš žiemą variklio alyvą pakeisti net ir tuomet, jei to daryti pagal nuvažiuotus kilometrus dar nereikia.
Valytuvai. Prieš žiemą būtinai reikėtų pasikeisti valytuvus, kadangi šaltuoju metų laiku jie ypač dėvisi. Taip pat, kaskart valydami apledėjusius langus – tai darykite itin kruopščiai, prastai nuvalyti langai kenkia valytuvams. Taip pat reikėtų patikrinti langų apiplovimo purkštukus ir langų apiplovimo skystį.
Degalai. Šaltuoju sezono metu kuro bake rekomenduojama laikyti kuo daugiau degalų. Kuo jų daugiau – tuo mažiau vietos lieka orui, kuris šylant ir šąlant kondensuojasi ir virsta vandens lašeliais.
Pakaitinimo žvakės. Dažnas dyzelinis automobilis žemoje temperatūroje sunkiai užsiveda dėl blogai veikiančių pakaitinimo žvakių. Aišku žvakių patikrinimas nieko nepadės, jei seno variklio kompresija bus netinkama.
Durų spynelės. Dažnai žiemos metu pasitaikanti problema – užšalusios automobilio durų spynelės. Tam, kad taip neatsitiktų, įsigykite specialų tepalą spynelėms, kuris neleidžia spynelėms užšalti net prie -40 laipsnių.
Variklio pašildymas. Tarp vairuotojų paplitęs mitas, kad ryte, prieš važiuojant reikia pašildyti variklį, leisti jam dirbti laisva eiga. Sutinkame, kad šaltu varikliu važiuoti yra sunkiau. Tepalas sustingęs, sunkiai jungiasi pirmoji pavara, iš pečiūko pučia šaltas vėjelis. Tačiau gaišti laiką ir naudoti degalus verta tik vienu atveju – jei tuo pat metu valote sniegą ar gramdote ledą nuo savo automobilio. Jei langai neapšerkšniję – negaiškite laiko ir neišlaidaukite. Tereikia kelionės pradžioje kelias minutes važiuoti lėčiau, aukštesnėmis pavaromis, per daug neįsibėgėjant iki tol, kol variklis pasieks darbo temperatūrą. Prisiminkite, kad variklis visada įšils greičiau važiuojant, nei stovint.
Šviesos prietaisai. Dažnai važinėjant tamsiuoju paros metu itin svarbu, kad automobilio žibintai šviestų tinkamai. Juos galima patikrinti ir pačiam, bet daug paprasčiau apsilankyti automobilių remonto dirbtuvėse, kur už jus tą padarys kvalifikuoti specialistai. Žinoma, šviesos prietaisų darbą reikia tikrinti nuolatos, nepriklausomai koks yra metų laikas.
Keliaukite saugiai su Keleivinių mikroautobusų nuoma.