Mikroautobusų nuoma siūlo išbandyti slidinėjimo kurortus Austrijoje

Austrijoje įsikūrę bene vieni populiariausi Europos slidinėjimo kurortai, kiekvienais metais pritraukiantys milijonus slidinėjimo gerbėjų. Šioje Alpių šalyje priskaičiuojama per 600 kaimelių ir gyvenviečių, kuriose yra įrengti keltuvai ir slidinėjimo trasos žiemos sporto entuziastams. Slidinėjimo atostogos Austrijoje turėtų patikti tiems, kurie mėgsta tradicijas, mat dauguma slidinėjimo kurortų įsikūrę tradiciniuose kaimeliuose, šalyje nedaug yra specialiai pastatytų slidinėjimo kurortų. Taigi, kalnų kurortai čia paprastai yra gerokai mažesni ir jaukesni, nei, pavyzdžiui Italijoje ar Prancūzijoje. Tie, kas jau lankėsi Austrijoje, turbūt pastebėjo, kad net ir apgyvendinimas šios šalies slidinėjimo kurortuose dažniausiai siūlomas autentiško stiliaus mediniuose nameliuose su tradicinėmis austriškomis langinėmis.

Keletas didžiausių ir populiariausių Austrijos slidinėjimo kurortų.

Išglas (Ischgl) – tai vienas iš populiariausių kalnų kurortų, įsikūrusių netoli Austrijos ir Šveicarijos sienų, 1400m. aukštyje virš jūros lygio. Kadaise tai buvo pakankamai uždara ir nuo pagrindinių kelių nutolusi kalnų ūkininkų gyvenvietė. Kurortas dažnai vadinamas slidininkų bei snieglentininkų rojumi. Čia įrengta daugiau nei 60 slidinėjimo trasų, ilgiausia iš jų siekia 11km, o visos kartu sudaro apie 240km. Kurorte įrengti 44 keltuvai ir per 1000 sniego patrankų. Slidinėjimo sezonas kurorte trunka nuo gruodžio iki gegužės pradžios. Kurorte įrengtos 4km. rogių trasos ir pasivaikščiojimų trasos, kuriomis galima leistis į žygius pėsčiomis. Išglo gyventojų skaičius tesiekia apie 1500, tačiau žiemos metu vien slidinėjimo zonoje dirba apie 700 žmonių. Išgle vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 45€.

Zeldenas įsikūręs Tirolio regione 1377m. aukštyje virš jūros lygio. Šis kurortas populiarus ir žiemą ir vasarą. Zeldeno apylinkėse – net kelios daugiau kaip 3000m. iškilusios kalnų viršūnės. Šis kalnų slidinėjimo kurortas garsėja ilgiausiomis regione slidininkų trasomis. Čia gausu laisvalaikio pramogų: kavinių, restoranų, teniso aikštynų, saunų, spa, barų, diskotekų. Kurorte įrengti 33 keltuvai, taip pat apie 5km. ilgio apšviestų rogių trasų, 16km. ilgio lygumų slidinėjimo trasų. Kurorte kursuoja nemokamas autobusas, vežantis slidininkus iki pat keltuvų. Netoli Zeldeno galima aplankyti du ledkalnius, Rettenbach ir Tiefenbach. Zeldene natūrali sniego danga išsilaiko nuo lapkričio iki gegužės mėnesio, kadangi dauguma slidinėjimo trasų yra 1350m. – 3340m. aukštyje. Ledkalnio teritorijoje slidinėti galima ištisus metus. Bendras trasų ilgis apie 145km., iš jų 67km. – mėlynos, 48km. – raudonos. Ilgiausia slidinėjimo trasa Zeldene yra 15km. ilgio, o jos aukščių skirtumas yra apie 1880m. Zeldene vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 48€.

Gaštaino slėnis – Aukštutinio Tauerno Alpėse esantis slidinėjimo regionas, kurio didžiausi slidinėjimo centrai įsikūrę Dorfgastein, Bad Hofgastein ir Bad Gastein miesteliuose. Slidinėjimo sezonas šiame regione paprastai trunka nuo gruodžio vidurio iki gegužės pradžios. Bendras trasų ilgis viršija 230km., veikia apie 50 keltuvų. Be žiemos sporto malonumų Bad Gastein miestelyje, kuris įsikūręs 1000m. aukštyje, galima pasimėgauti karštosiomis versmėmis, kurių vanduo turi gydomųjų savybių. Dėl šių terminių versmių kurortas buvo populiarus jau 19 amžiuje, kuomet garsas apie gydomąsias šio miestelio terminių versmių savybes pasklido Europos šalių aristokratų tarpe. Miestelyje trykšta 17 karštųjų versmių. Bad Hofgastein miestelis nuo Bad Gastein įsikūręs vos už 7km. Gastein slėnyje galima aplankyti požemines radono galerijas. Radchausberg kalne kadaise buvo išgaunama aukso rūda. Tačiau vėliau mokslininkai įrodė, kad šių kalno galerijų mikroklimatas turi gydomąjį poveikį. Įdomi atrakcija Gastein slėnyje – tai 2400m. aukštyje virš jūros lygio pakibęs 140m. ilgio pėsčiųjų tiltas Stubnerkogel. Taip pat verta aplankyti Glocknerblick apžvalgos aikštelę. Gašteino slėnyje 1,5 dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 80€.

Zell am See 740 metais šalia Zell ežero įkurtas miestas yra vienas iš seniausių šiame regione. Viduramžiais miestas garsėjo kaip prekybos centras, gyventojai čia vertėsi druskos kasimu. Tik 19 amžiuje čia ėmė klestėti turizmas. Miesto istoriniame senamiestyje yra pėsčiųjų zona, kurioje gausu kavinių, barų ir parduotuvių. Kurorto įžymybės tai Prilaj tvirtovė, Šv. Ipolito katalikų bažnyčia. Zell am See ir greta esantis Kaprun sudaro Europos sporto regioną ir yra svarbiausias Austrijos slidinėjimo regionas ir viena iš populiariausių slidinėjimo Europoje vietų. Zell am See tinka ir pradedantiesiems, ir patyrusiems slidininkams. Ilgiausia kurorto slidinėjimo trasa – net 6,2km. ilgio. Regione įrengta per 138km. trasų, veikia apie 60 keltuvų. Kapruno slidinėjimo kurortas yra maždaug už 15km. nuo Zell am See kalnų slidinėjimo centro. Kurorte yra čiuožykla, veikia 5 slidinėjimo mokyklos. Kapruno įžymybė – viduramžių pilis. Zell am See – Kapruno slidinėjimo zonoje 1 dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 48€.

Zillertal – tai pietvakarių Austrijoje esantis slidinėjimo kurortas, apimantis keletą miestelių Zell am Ziller, Mayrhofen, Finkenberg, Tux, Hipach. Populiariausias iš minėtų miestelių yra Mayrhofen. Iš viso Zillertal regione įrengta per 490km. įvairaus sudėtingumo trasų, tinkančių tiek pradedantiesiems, tiek ir profesionaliems slidininkams. Iš viso šiame slidinėjimo regione veikia per 170 keltuvų. Zillertal slidinėjimo regione 2 dienų slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 92€.

Pitztal – vienas iš aukščiausiai įsikūrusių Austrijos kalnų kurortų – Pictalis, esantis 1500m. aukštyje. Tirolio regione esančiame kurorte sniego būna nuo rugsėjo iki pat gegužės mėnesio. Šiame slidinėjimo kurorte įrengta apie 40 slidinėjimo trasų, veikia 22 keltuvai. Pictalio kurortas apima keletą slidinėjimo centrų: Pitztaler Gletscher, Rifflsee, Hochzeiger ir Imst. Pitztal slidinėjimo regione 1 dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 37€.

Gerų Jums įspūdžių linki Keleivinių mikroautobusų nuoma.