Svarbiausi dalykai vykstant į slidinėjimo kelionę
Slidinėjimas – vienas geriausių ir smagiausių laisvalaikio praleidimo būdų bei pramogų. Mikroautobusų nuoma sveikina visus pradedančiuosius ir linki sėkmės bei būti atsargiems, kad šis malonumas nevirstų nemalonumais. Keleivinių mikroautobusų nuoma pataria, kokius pagrindinius daiktus reikėtu pasiimti su savimi važiuojant slidinėti, nereikia pulti pirkti visko iš eilės, pagalvokit ko tikrai gali prireikti.
Apsauga nuo saulės.
Lietuvoje nesame pripratę žiemą saugotis nuo saulės, gal dėl to, kad ji šaltuoju metų laiku mus džiugina gana retai. Tačiau vykstant į Alpes ar kitus kalnus būtina pasiimti apsauginį kremą nuo saulės, tinkantį šaltoms oro sąlygoms ir užimantį nedaug vietos, telpantį į kišenę. Kalnuose net ir viduržiemį saulė yra kaitri, o dėl aplink vyraujančios baltos spalvos ji itin gerai atspindima, tad kur kas pavojingesnė. Verta pasiimti ir lūpų balzamą. Nuo saulės reiktų saugoti ne tik veido odą, bet ir akis. Tam pravartu dėvėti specialius slidinėjimo akinius. Jų būna įvairių – pritaikytų saulėtoms dienoms, pritaikytų apsiniaukusiam orui (gerinančių matomumą) ar tinkančių įvairiomis oro sąlygomis.
Slidinėjimo įranga.
Jei turite savo slidinėjimo įrangą, neužmirškite jos paruošti slidinėjimui. Slidėmis ir snieglente reikia rūpintis visus metus. Pagaląsti ir išvaškuoti prieš vykstant slidinėti, kad lengvai slystų per sniegą ir gerai stabdytų bet kokioje situacijoje. Snieglentininkai neretai vaškuoja ir galanda snieglentes ir slidinėjimo metu, nes skirtumas čiuožiant – akivaizdus. Grįžus iš kalnų, įrangą vėl reikėtų nunešti profesionalams, kad padengtų apsaugine danga – apsaugos nuo drėgmės, rūdžių ir ilgiau tarnaus.
Neužmirškite slidinėjimo batų bei apsaugų. Slidinėjant – itin svarbus saugumas. Populiariausia apsauga – šalmas. Jį verta įsigyti ir turėti savo. Pastaruoju metu vis rečiau pamatysi slidininkus be šalmų, ne tik todėl, kad griūnant gali apsaugoti galvą, tačiau ir dėl to, jei atskristų koks „žalias“ slidininkas ar snieglentininkas.
Snieglentininkai turėtų neužmiršti ir kitų apsaugų – riešams (vienas iš dažniausių lūžių čiuožiant snieglente), taip pat apsauginių šortų apsaugančių uodegikaulį ir visą dubenį. Kiek rečiau, naudojami, tačiau vertingi – nugaros „šarvai“ apsaugantys stuburą ir kelių apsaugos.
Šilti rūbai.
Prieš išvykdami į slidinėjimo kurortą, pasidomėkite, kokios ten oro sąlygos. Bet kokiu atveju, geriau yra pasiimti daugiau šiltų rūbų. Atminkite, jog žiemą galioja taisyklė – kuo daugiau sluoksnių, o ne kuo storesni rūbai. Tad pasiimkite papildomų apatinių marškinėlių, kelnių, kojinių. Pasidomėkite, kokių naujovių siūlo specialių slidinėjimui skirtų rūbų gamintojai – šie rūbai turi būti lengvi, pralaidūs orui (kvėpuojantys), tačiau neapsunkinantys judesių slidinėjimo trasoje. Ypatingą dėmesį atkreipkite į pirštines – jei termometro stulpelis nukritęs gerokai žemiau nulio, verčiau pasiimkite kumštines pirštines. Puiku, jei pirštinės yra nepralaidžios vandeniui. Jei prognozuojami vėjuoti, šalti orai ar žada snigti, pravartu pasirūpinti specialia veido kauke.
Vakaro apranga.
Dieną leisit kalnuose, kur ir slidinėsit, ir valgysit, ir ilsėsitės ant šlaito arba vienoje iš kavinių, tad ten būsit su slidinėjimo apranga. Bet vakare taip pat norėsis kažkur išeiti. Miestelyje bus snieguota ir apledėję, bet vaikščioti daug tikrai nereiks (gyvenamoji vieta, baras, kitas baras, trečias baras…), tad turėkit džinsus, šiltą striukę, marškinėlius po ja, kepurę su šaliku, paprastus miesto batus ir būsit laimingi. Kurortai dažniausiai būna visiškai neformalūs, tad aukštakulniai ir švarkai tikrai nebūtini.
SPA aksesuarai.
Kalnų kurortų viešbučiuose ir apartamentuose dažnai būna saunos ir baseinai, taip pat, kai kurie kurortai turi viešus sveikatingumo centrus, teikiančius SPA paslaugas, tad neužmirškite maudymosi kostiumėlių, šlepečių, jei turite – pasiimkite plaukimo kepurėles.
Ištikus nelaimei.
Jeigu kitą asmenį kalnuose ištiks nelaimė, būkite jautrūs, tai galėjo atsitikti Jums. Sustokite, iškvieskite pagalbą. Jeigu įmanoma – paklauskite, kaip padėti. Kiekvienas slidininkas turi mokėti suteikti būtinąją pagalbą! Jeigu kažką nesmarkiai sužalosite beslidinėdami – mandagiai atsiprašykite, nusišypsokite.
Svarbiausi dalykai vykstant į slidinėjimo kelionę.
Dokumentai: galiojantis pasas arba ID kortelė;
Draudimas: vykstant slidinėti rekomenduotina turėti bent jau medicininių išlaidų ir civilinės atsakomybės (jei sužeistumėte kitą asmenį ar sugadintumėte svetimą turtą) draudimus;
Apgyvendinimo dokumentus;
Skrendant lėktuvu: aviabilietai (elektroninis bilietas arba įlaipinimo bilietas);
Pinigai (priklausomai nuo kurorto, turėkite tos šalies valiutos, atkreipkite dėmesį, kad ne visi viešbučiai ar apartamentai priima kreditines ir debetines korteles, ir prašo užstatus, turisto mokesčius ar kitus mokesčius susimokėti grynais), taip pat neužmirškite, jog užkandžiausite kalne, kur taip pat geriausia turėti grynų pinigų);
Kosmetika ir higienos reikmenys;
Kremas nuo saulės ir riebus kremas nuo šalčio;
Vaistinėlė (turėkite antialerginių vaistų, vaistų nuo skausmo, virškinimo sutrikimų, pykinimo, karščiavimo ir kitų negalavimų);
Telefonas su pakrovėju;
Ir būtinai gerą nuotaiką ir kompaniją.