Prikabinamas namelis ant ratų

Prasideda atostogos, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Prikabinamų namelių nuoma Jums pateiks keletą naudingų patarimų prieš pradedant kelionę su nameliu ant ratų. Renkantis karavaną reikėtu atkreipti dėmesį į jo techninį stovį. Suplanuokite savo atostogas taip, kad namelį pasiimtumėte vakare, o jau ryte galėtumėte išvykti į kelionę. Atidžiai išklausykite naudojimosi instruktažą, net jei viskas atrodo labai paprasta. Instruktažo metu ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į tai kaip naudotis prietaisais: šaldytuvu, šildytuvu, dujine virykle, boileriu, tualetu, dušu. Perskaitykite nuomos sutartį, apsvarstykite Jums neaiškius sutarties punktus ir nepamirškite, kad nuomos sąlygų nesilaikymas Jums gali kainuoti. Patogiai susikraukite daiktus jiems skirtose vietose, neperkraukite karavano, stenkitės paskirstyti daiktus abiejose karavano pusėse, kad visas svoris būtu paskirstytas vienodai. Prikabinamam namelyje – karavane yra daug spintų ir spintelių, todėl tai padarysite labai paprastai. Kad nepamirštumėte reikalingiausių daiktų, pasiruoškite jų sąrašą. Jei ruošiatės vykti į kitą šalį, būtinai pasidomėkite tos šalies kelių eismo taisyklėmis, vietomis kur galima pernakvoti, kempingais ir mokesčiais toje šalyje. Taip išvengsite bet kokių nesklandumų.

Kaip vairuoti prikabinamą namelį ant ratų? Mokantys vairuoti lengvąjį automobilį, mokės vairuoti ir prikabinamą namelį, jis yra tik ilgesnis ir platesnis už lengvąjį automobilį, prekybos centro aikštelėje telpa į kelių automobilių vietą.

Kur apsistoti? Apsistoti kempinguose yra verta, ten dažniausia būna visai linksma. Dideli kempingai yra tarsi miesteliai, ten yra daugybė pasilinksminimo vietų, kurios dirba ilgiau nei gretimai esančiame mieste. Dideliuose kempinguose yra parduotuvės, vaikų žaidimo aikštelės, supermarketai. Dažniausiai geri kempingai įsikūrę itin gražiose vietose – prie pat jūros ar ežerų pakrantėse. Šiuolaikiniuose kempinguose yra įvadai vandeniui prisipilti ir išleisti panaudotą. Į kempingo kainą dažniausiai įeina elektros pajungimas ir naudojimasis kempingo infrastruktūra. Kempingo kaina gali skirtis nuo aplinkos vaizdo, prieigos prie jūros ir Jūsų pasirinktos šalies. Neradę apsistojimui kempingo, keliautojai dažnai apsistoja degalinėse ar aikštelėse netoli pagrindinio kelio. Kempingai dažniausiai nebūna rezervuojami iš anksto, nebent Jus keliaujate per patį sezono įkarštį. Rezervuoti kempingą verta jei jis yra netoli prie jūros ar šiaip vaizdingoje vietoje ir kur Jus planuojate apsistosite ilgesniam laikui.

Prikabinamas namelis – karavanas turi beveik visus įprastus patogumus: šaldytuvas, lova, dušas, tualetas, valgomasis stalas, šiltas ir šaltas vanduo, šildymas. Tualeto turinys ir plovimui bei prausimuisi naudojamas vanduo suteka į  skirtingas talpyklas. Karavano WC atliekų baką galima ištuštinti bet kokiame tualete. Ištuštinus baką įpilame šiek tiek vandens ir specialaus skysčio, o virtuvės ir dušo vanduo dažniausiai nuleidžiamas į lietaus kanalizaciją.

Vairuoti prikabinamą namelį ant ratų gali B vairavimo kategoriją turintis vairuotojas. Kelių eismo taisyklės galioja tos pačios kaip ir vairuojant lengvąjį automobilį. Kai kuriose šalyse ar regionuose yra reikalaujama kemperiams ar karavanams apsistoti tik kempinguose ar jiems skirtose vietose.

Vagystės iš kemperių ar prikabinamų namelių taip pat neretas įvykis. Palikdami namelį nesaugomoje vietoje, vertingus daiktus, dokumentus ir pinigus pasiimkite su savimi. Kempinge paliekamų kemperių ir prikabinamų namelių apiplėšimų pasitaiko itin retai.