Baltijos pajūriu su nameliu ant ratų

Pastaruoju metu daugėja keliautojų su prikabinamais nameliais ant ratų, kurie pasiryžta keliauti Baltijos pajūriu. Nuostabi gamta ir nepažintos vietos vilioja Europos turistus. Ar žinote, kad su nameliu ant ratų per Baltijos šalis galima keliauti ne tik pigiai, bet ir patiriant daugybę nuotykių? Norėdami keliauti su nameliu ant ratų, turėtumėte iš anksto pasirūpinti jo nuoma. Namelių ant ratų nuoma siūlo Jums pradėti maršrutą vykstant Venspilio kryptimi aplankant Ventos krioklį esantį šalia Kuldygos, taip pat dėmesio vertą dviejų kilometrų ilgio Riežupe urvų labirintus. Atvykus į Ventspilį galėsite apsistoti parko zonos apsuptyje įrengtame „Priejūras kempinge“. Iki miesto centro 3km., iki jūros 200 metrų, šis kempingas apima beveik 8,1ha. Atstumas iki Rygos 190km., artimiausia geležinkelio stotis 2km. Sekantis kempingas kur galima apsistoti su prikabinamais nameliais tai „Mikelbaka kempingas“, kuriame rasite gražų paplūdimį ir įvairių pramogų. Mikelbako kempingas yra Ventspilio savivaldybėje, Mikeltornyje, prie pačios jūros, gražiame pušyne. Jūros pakrantė plati, smėlėta, be akmenų, kelių šimtų metrų ilgio. Prieš Latvijos nepriklausomybę į šią teritoriją nuo Ventspilio iki pat Kolkos keliautojams buvo uždrausta patekti. Dėl to visa ši 80 km ilgio pakrantė nėra tankiai apgyvendinta, čia nėra gamyklų ir fabrikų, išsaugota švari ir natūrali gamta! Vieta pritaikyta kiekvienam turistui, ypač šeimoms su vaikais, ideali vaikų ir jaunimo stovykloms organizuoti, įvairaus tipo meditacijoms. Tinka visiems turistams, norintiems fantastiškai pailsėti kempinge prie jūros, ekologiškai švarioje aplinkoje!

Po susipažinimu su šiomis apylinkėmis keliaukite link Jūrmalos ir Rygos. Apsistoti čia galima abiejuose miestuose, susiplanuokite nakvynę pagal turimą laisvą laiką. Jūrmaloje galėsite apsilankyti Jūrmalos muziejuje po atviru dangumi ir pasivaikščioti senamiesčiu bei centru. Labiausiai Jūrmaloje lankoma – Jomas gatvė. Tai seniausia ir žinomiausia gatvė Jūrmaloje, kurioje gausu restoranų, kavinių ir parduotuvių. Jeigu mėgstate vandens pramogas – aplankykite „Livu“ vandens parką. Nakvynei rinkitės ant Lielupės upės kranto įsikūrusį „Lielupe“ kempingą. Čia geras kainos ir paslaugų kokybės santykis. Svečių namai „Jūrmala” randasi Jūrmaloje, Lielupėje, Ūdru gatvėje 5, Lielupes įlankos pakrantėje, tiktai 800 metrų nuo Rygos jūros įlankos paplūdimio. Jų teritorijos yra uždaros, turi nemokamą automašinų stovėjimo aikštelę ir nemokamą Wifi. Galima išsinuomoti pikniko vietas upės pakrantėje arba terasoje ir pasinerti į gastronomines pramogas, gaminant valgį, kepant šašlykus grilyje ir mėgaujantis draugiškais pokalbiais su savo draugais ir artimaisiais. Teritorijoje siūlomi du svečių namai. Juose galima išsinuomoti banketų sales mažiausiai 20, daugiausiai 60 asmenų, abiejuose – prieinama pirtis, WC, barai su šaldytuvu, indaplove, muzikiniu centru. Galima užsakyti valgius Jūsų renginiams. Papildomai galite išsinuomoti stalo reikmenis (lėkštes, stiklines, peilius, šakutes ir šaukštus iki 100 asmenų). Svečių namuose „Jūrmala” siūlomi modernūs numeriai su patogumais. Kempingo „Lielupe” teritorijoje galima pastatyti kemperius ir treilerius, jų vietos įrengtos su elektros prijungimu. Galima ištuštinti treilerio WC. Siūlome išsinuomoti pikniko vietas, grilį, ir ten pat įsigyti anglių griliui arba malkų. Kempingo teritorijoje svečiams prieinamas dušas, WC, kriauklės ir Wifi. Jeigu norite, kad jūra būtų kuo arčiau, tai su prikabinamu nameliu apsistokite „Rigas Licis“ sanatorijos teritorijoje esančiame „Jūrmala“ kempinge esantis 200 metrų atstumu nuo paplūdimio arba kempingas „Nemo“. Kempinge „Nemo“ galėsite pernakvoti nameliuose taip pat rasite kur pasistatyti palapinę ar prikabinamą namelį ant ratų. Kempingo teritorijoje yra kavinė iki jūros vos keli metrai, čia galėsite užsiimti sportu ir tikrai rasite puikų poilsį.

Dabar Jūsų laukia pažintis su Latvijos sostine Ryga. Čia galėsite pasivaikščioti po senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, apsilankyti Zoologijos sodą ar pakilti į televizijos bokštą. Miesto centre esantis „Riga City“ kempingas  puiki vieta norintiems pėsčiomis greitai pasiekti senamiestį ar eiti apsipirkti į šalia esančias parduotuves. „Riga City“ kempinge galėsite pasistatyti namelį ant ratų, čia rasite dušą, WC, Wifi, virtuvę, galėsite pasijungti elektrą ar išsiplauti rūbus.

Arčiau Estijos keliautojai dažnai pasirenka apsistoti įspūdingos gamtos Gaujos nacionaliniame parke esančiame „Apalkans“ kempinge. Kempingas „Apalkalns“ siūlo Jums pamiršti kasdieninį šurmulį ir atsipalaiduoti mėgaujantis saulėtais rytais ar paslaptingais vakarais, klausytis paukščių giesmių prie Raiskums ežero. Čia galėsite pasistatyti kemperį ir prikabinamą namelį ant ratų. Kempingo teritorijoje galėsite pasivaikščioti, pasivažinėti su dviračiu, paplaukyti su valtele ir pažvejoti.

Tujos miestelyje ant jūros kranto kempingas „Krimalnieki“. Šis kempingas nėra lengvai randamas teks pravažiuoti mažus kaimelius siauromis gatvelėmis, tačiau mėgstantiems laukinę gamtą ir pajūrį pastangos bus vertos rezultato. Nors teks naudotis lauko tualetu, tačiau per savo kemperio ar prikabinamo namelio langą grožėsitės ranka pasiekiamomis Baltijos bangomis, bei pajūryje stūksančiais didžiuliais akmenimis. Visgi ko gero didžiausias šio kempingo išskirtinumas – jis yra labai pigus, tai ko gero vienas iš pigiausių kempingų.

Gero poilsio Jums Baltijos pajūryje.