10 vietų kurias reikėtu aplankyti Rumunijoje
Aplankykite nuostabaus grožio šalį su Keleivinių mikroautobusų nuoma. Europos Pietvakariuose esanti šalis, užimanti šiaurinę Balkanų pusiasalio dalį ir gaubiama Karpatų kalnų. Valstybės teritorija ribojasi Vengrija ir Serbija Vakaruose, Moldovos Respublika Šiaurės Vakaruose ir Bulgarija Pietuose. Šalis žinoma dėl paslaptingųjų Transilvanijos viduramžių miestų, Danubės upės deltos bei žymiųjų vienuolynų Bucovinos mieste. Taip pat turi nedidelę pakrantę prie Juodosios jūros.
Transfagarašanas. Tai ne tik vienas gražiausių, bet ir vienas pavojingiausių asfaltuotų kelių Rumunijoje. Į daugiau nei 2km., aukštį pakylantis kelias buvo statomas nuo 1970m. iki 1974m. diktatoriaus Nicolae Ceauşescu priežiūra kariniais tikslais. Ceauşescu norėjo, kad sovietų įsiveržimo į Rumuniją atveju, vietiniai kariai galėtų greitai perkirsti kalnus. 90 kilometrų ilgio maršrutas, jungiantis Sibiu ir Pitesti miestus, siūlo kvapą gniaužiančius vingius ir įspūdingus vaizdus. Važiuodami šiuo keliu ir grožėdamiesi išskirtiniais vaizdais galėsite paragauti vietinių gyventojų siūlomais sūriais, bei kitais užkandžiais taip pat įsigyti suvenyrų. Statant šį kelią iš viso buvo sunaudota apie 6mln., tonų dinamito. Taip pat teigiama, kad statybų metu žuvo 40 čia dirbusių kareivių. Transfagarašano kelias uždaromas spalio pabaigoje iki pat birželio mėnesio.
Drakulos pilis. Tikriausiai Pasaulyje nėra kitos tokios pilies, kuri būtų apraizgyta tokia gausybe įvairiausių istorijų kaip Brano arba kitaip vadinama Grafo Drakulos pilimi Rumunijoje. Drakulos pilis – vienas lankomiausių Rumunijos turistinių simbolių stovi tarp Bucegi ir Craiului kalnų viršūnių, nutolusi apie 30 km. nuo artimiausio Brasovo miesto. Kasmet ji pritraukia tūkstančius turistų iš viso pasaulio. Pagal statistiką pernai pilyje apsilankė daugiau kaip 380tūkst., turistų iš viso pasaulio.
Sibiu. Išvaizdžiu senamiesčiu, raudonų čerpių stogais ir grįstomis akmenimis gatvelėmis gali pasigirti Sibiu miestas esantis Rumunijoje. Sibiu įkurtas vokiečių XII amžiaus pabaigoje. Viduramžiais Sibiu globojo net 19 skirtingų amatų gildijų. Sibiu miestą – tvirtovę aplinkui juosė gynybinė siena su bokštais, iš kurių belikę devyni. Miestas garsus barokinio stiliaus Brukentalio rūmais, kuriuose eksponuojama dailės bei skulptūrų meno dirbinių kolekcija. 2007m. Sibiu miestas buvo paskelbtas Europos kultūros sostine.
Dunojaus delta. Priklauso apdainuotajam Dunojui. Dunojaus upė dar vadinama tarptautine pasaulio upe, kadangi savo vandenis plukdo per 9 šalis, aplankydama net 4 Europos sostines: Vieną, Bratislavą, Budapeštą ir Belgradą. Daugiau nei 2800 kilometrų vingiuojantis Dunojus savo kelionę pradeda Vokietijos Švarcvaldo giriose ir teka iki pat Juodosios jūros. Dunojaus delta, esanti Rumunijos ir Ukrainos teritorijose, šakojasi į tris atšakas – Šv. Jurgio, Sulinos ir Kilijos. Tačiau tai – tik didžiausios milžinišką deltą sudarančios dalys. Jos skyla į daugybę smulkesnių atšakų bei protakų, tarp kurių susidarę pelkės bei nedideli ežeriukai, plaukioja nendrių salelės. Visą šią gamtos simfoniją papildo galybė floros ir faunos rūšių. Daugybė paukščių, kurių čia priskaičiuojama per 300 rūšių, į deltą kasmet suskrenda perėti jauniklių. Žmonės daugiausia įsikūrę deltos pakraščiuose, nedidukuose kaimeliuose, iš viso apie 12-15 tūkst. gyventojų, kurie daugiausia verčiasi tradicine žvejyba bei žemės ūkiu.
Bukareštas. Rumunijos sostinė ir didžiausias šios šalies miestas yra Bukareštas, kuris yra išties spalvingų kontrastų miestas, kuriame greta gali išvysti ir viduramžiais statytas bažnyčias, ir sovietinio palikimo reliktus, bei modernius stiklinius dangoraižius. Bukareštas Rumunijos sostinė nuo 1861m., o miesto pavadinimas yra žinomas nuo XIV amžiaus, nors mieste nemažai plačių alėjų ir didingų Belle Epoque statinių, pastaraisiais metais Bukareštas vis labiau tampa europietišku miestu. Bukarešto įžymybė – antras pagal dydį pasaulyje statinys po JAV Pentagono – tai Parlamento rūmai, kurių bendras plotas sudaro apie 330tūkst. kv. m.
Linksmosios kapinės. Skamba keistai tiesa? Viso pasaulio žmonės, atėję aplankyti mirusiųjų, kapinėse elgiasi santūriai, veiduose nepamatysi šypsenų. „Linksmosios kapinės“ šiaurinėje Rumunijos dalyje laužo šiuos stereotipus. Nedideliame Sapantos kaimelyje yra įsikūrusios keisčiausios kapinės Europoje, kur žmonės renkasi ne liūdėti ar gedėti, bet švęsti ir linksmintis. Ši vietovė yra populiari ir gausiai lankoma turistų iš viso pasaulio. Jie atvyksta į šią vietą, pamatyti daugiau kaip 800 ąžuolinių kryžių, išmargintų piešiniais. Juose vaizduojamos svarbiausios ir linksmiausios mirusio žmogaus gyvenimo akimirkos. Ant kai kurių kryžių galima perskaityti net linksmus eilėraščius, apie to žmogaus gyvenimo būdą. Daugumoje kultūrų mirtis yra rimtas įvykis. Bet Sapantoje – ji suteikia galimybę pasilinksminimui ir juokui. Toks paprotys atkeliavo iš senų laikų. Šiose žemėse kadaise gyveno gentis, kurios nariai tikėjo, kad yra amžini, o mirtis tėra pereinamas tarpsnis į geresnį gyvenimą. Pirmas kryžius „Linksmosiose Sapantos kapinėse“ buvo nutapytas 1935m., žmogaus, įkūrusio jas – Steno Joano Patras. Iki 1960m. tokių margų medinių „meno dirbinių“ jau buvo virš 800. Šiuo meto kapinės panašios į muziejų po atviru dangumi, kurį vertėtų aplankyti.
Medinės Maramurešo regiono cerkvės. Maramurešo slėnis driekiasi Rumunijos šiaurėje. Tai istorinis regionas, apimantis Ukrainos ir Rumunijos teritorijose esančias žemes, kurias supa Karpatų kalnai. Slėnyje išlikę apie 100 medinių stačiatikių cerkvių, kurioms būdingos aukštos varpinės ir unikali architektūra. Dauguma šių cerkvių buvo pastatytos XVII-XIX amžiuje dalis jų pavyzdžiui: Barsana, Surdesti, Poienile Izei, Budesti yra įrašytos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Paprastai tokioms bažnyčioms statyti būdavo naudojami ąžuoliniai rąstai, o viduje sienos būdavo puošiamos vietinių meistrų piešiniais, daugiausia scenomis iš Biblijos.
Pelešo pilis. Pilis tituluojama viena gražiausių Europos pilių, stūkso Sinajos miestelyje. Pelešo pilyje persipynę keli architektūriniai stiliai, tačiau vyrauja neorenesansinis. Pelešo pilis buvo mėgstama Rumunijos valdovų vasaros rezidencija. Įspūdingo grožio pilis, iškilusi XIX amžiaus pabaigoje XX amžiaus pradžioje, puikiai tinkanti kalnų fone. Pilis įsikūrusi ties senoviniu viduramžių keliu, jungiančiu Transilvanijos ir Valakijos regionus. Pilis yra atvira lankytojams. Čia verta pamatyti Imperatoriaus apartamentus, ginklų kolekcijos saugyklą, kurioje saugoma įspūdingi medžioklės bei karo ginklai, taip pat daugybę dekoruotų menių.
Bučedžio kalnai. Šie kalnai randasi pietų Karpatų kalnų masyve, besidriekiantis Rumunijoje, į pietus nuo Brašovo miesto. Rytuose stačiais, iki 1700m., aukščio, šlaitais leidžiasi į Jalomicos intako Prahovos slėnį. Pietvakariuose yra Jalomicos versmės, ties kuriomis yra apledėjimo žymių, karstinių urvų. Aukščiausia masyvo vieta – Omulio kalnas daugiau kaip 2500m. Šlaituose iki 1500m. aukščio auga miškai. Yra Piatra Arsos gamtos rezervatas. Kalnai yra gausiai lankomi turistų, vystomas žiemos sportas. Bučedžio kalnų papėdėje yra Sinajos kurortas, vakaruose, prie Brano perėjos, stovi garsioji Brano pilis.
Bigar krioklys. Daug kas šį krioklį vadina tiesiog pasakiško grožio kriokliu. Neįprastas Bigaro krioklio vanduo siaurutėlėmis kaskadomis krenta nuo apsamanėjusios uolos, sukurdamas nerealų, nuostabų vaizdą. Bigaro krioklys, nėra itin didelis, tačiau dėl savo unikalumo laikomas vienu gražiausių Rumunijoje. Bigaro krioklys krenta Rumunijos vakaruose, ties siena su Serbija įkurtame Cheile Nerei-Beusnita nacionaliniame parke, Anina kalnuose. Šiame nacionaliniame parke yra daug krioklių, vaizdingų slėnių, olų, kanjonų, tačiau bene gražiausias iš visų parko gamtos stebuklų yra Bigaro krioklys. Cheile Nerei-Beusnita nacionaliniame parke populiarus raftingas, žygiai pėsčiomis, jodinėjimas, pasivažinėjimas su dviračiais, alpinizmas.