Mikroautobusų nuoma  informuoja, kad apie 20% visų eismo įvykių pasaulyje įvyksta dėl to, kad esame pavargę ir vairuodami užmiegame. Išvengti tokių nelaimingų atsitikimų lengva – tiesiog būtina gerai išsimiegoti ir tik tuomet sėsti prie vairo. Deja, ne visada pavyksta pakankamai išsimiegoti, o taip pat būna tokių aplinkybių, kad nepaisant nuovargio, kelionė negali būti atidėta. Taigi, jei turėsite ilgą kelionę, o Jūs bijote užmigti prie vairo, perskaitykite šį straipsnį iki galo ir sužinokite, kaip neužmigti vairuojant.

  • Kava ir energetiniai gėrimai.

Pirma mintis, kuri ateina į galvą norint atbaidyti miegus vairuojant yra kava ir energetiniai gėrimai. Karštos kavos puodelis ar buteliukas energetinio gėrimo sumažina mieguistumą, tačiau tai veikia ne ilgai ir tik tada, kai prieš kelionę buvote pailsėjęs ir gerai pamiegojęs. Energetinis gėrimas suteikia pakankamai energijos kokioms 20-30 minučių, o tai gali būti užtektinai laiko, kad rasti viešbutį, kuriame galite praleisti naktį ir pailsėti.  Tačiau nei kava, nei energetiniais gėrimais nederėtų piktnaudžiauti, nes  pernelyg daug kofeino tik kenkia sveikatai.

  • Muzika.

Daugelis vairuotojų yra įsitikinę, kad muzika ir jos klausymasis gali užkirsti kelią miegui prie vairo. Kiti mano, kad muziką smegenys supranta, kaip atpalaiduojantį kūrinį ir leidžiantį „keliauti į sapnus“.  Tačiau profesionaliems vairuotojams vietoj variklio ir pakabos garsų, patariama klausytis ritmingos muzikos. Pasak pačių vairuotojų, ritmingos muzikos klausymas padeda kovojant su miegu prie vairo.

  • Maistas.

Maistas – puiki priemonė nuo miego prie vairo. Miego metu valgyti beveik neįmanoma, todėl šis metodas gali būti laikomas vienas iš veiksmingiausių. Kovojant su užmigimu prie vairo į pagalbą galima pasitelkti riešutus ar saulėgrąžų sėklas. Kaip rodo praktika, saulėgrąžų valgymas vienas tinkamiausių būdų neužmigti vairuojant.

  • Pokalbiai.

Jei keliaujate ne vieni, tai geriausias atsakymas į klausimą „kaip neužmigti prie vairo?“  yra pokalbiai su keleiviais. Ypač gerai, jei rasite bendrų ir įdomių pokalbio temų, tuomet neužmigimas beveik garantuotas. Bet net jei draugas buvo labai nuobodus pašnekovas, ir kalbėti su juo jokio malonumo, dar nereiškia, kad užmigsite. Blogiau tai, jei ir keleiviai norės miego, nes mieguistumas yra užkrečiamas, tuomet reikės naudotis kitais patarimais.

  • Elektroniniai nuovargio signalizatoriai.

Elektroninių prietaisų gausa gerokai palengvina mūsų gyvenimą įvairiuose aspektuose, vairavimas irgi yra ne išimtis. Šiandien parduotuvėse galite įsigyti specializuotų įrenginių, kurie stebi Jūsų akių ir galvos poziciją, o aptikus miego simptomus daro garsius pyptelėjimus. Kai kuriuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra įrengtos kontrolės sistemos vairuotojo nuovargiui matuoti. Taip pat šiandien, vis dažniau  įrengiamos perspėjimo sistemos, kai vairuotoja pakeičia eismo juostą. Šie prietaisai nėra tiesiogiai padedantys kovoti su miegu prie vairo, tačiau jų skleidžiami garsai prablaško ir padeda išvengti nelaimingų atsitikimų.