Važiuokite saugiai ir ekonomiškai
Su Keleivinių mikroautobusų nuoma važiuokite saugiai bei ekonomiškai. Europos Komisijos patvirtinta direktyva numato, kad vairuotojai turi važiuoti taip, kad būtų užtikrinta sauga, bei rūpinantis aplinka mažinamas degalų naudojimas ir išmetamųjų teršalų kiekis greitėjant, lėtėjant, važiuojant į įkalnę ir nuokalnę. Ekonomiškam ir saugiam vairavimui reikia nusiteikti ir patiems vairuotojams ir tinkamai paruošti automobilį. Vairuoti lyjant nemalonu daugumai vairuotojų, o be to, suprastėjęs matomumas, pasikeitusios kelio sąlygos per lietų gerokai padidina riziką patirti avariją. Visgi kiekvieno vairuotojo gyvenime neišvengiamai pasitaikys situacijų, kuomet teks vairuoti netgi per audrą ar pūgą. Tačiau tokiai situacijai galima pasiruošti.
Ekonomiškas vairavimas yra naudingas ne tik dėl mažesnių degalų sąnaudų ir mažesnių išlaidų, bet ir dėl saugumo. Dauguma eismo įvykių atsitinka todėl, kad vairuotojas padaro klaidą. Dažniausiai taip atsitinka todėl, nes vairuotojas ko nors neįvertina, nenumato, neapgalvoja, gal mintimis klajoja kažkur kitur. Važiuojant ekonomiškai nuolatos stebima aplinka, vertinama eismo situacija. Toks vairavimo stilius priverčia mąstyti apie patį važiavimą. Vairuotojas priverstas mąstyti ir stebėti veiksmą aplink save. Pateiksime 10 patarimų kaip vairuoti saugiai ir ekonomiškai:
- Automobilio priežiūra. Būtina laiku keisti automobilio oro, kuro filtrus ir uždegimo žvakes. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo tik smulkmenos, tačiau jos daro didelę įtaką automobilio varikliui. Keiskite langų valytuvus bent kartą per metus. Tuomet jie nenusidėvės ir per lietų matysite geriau. Jei savo automobilį statote lauke, o ne garaže, patartina valytuvus keisti ir dažniau. Pirkdami valytuvus įsitikinkite, kad jie kokybiški.
- Žinokite, kaip elgtis akvaplaningo atveju. Akvaplaningas – tai ypač pavojinga situacija, kuomet lietaus metu tarp padangos paviršiaus ir kelio dangos susidaro vandens pleištas. Tuomet ratai netenka sukibimo su kelio danga ir net tiesiame kelyje automobilis ima nevaldomai slysti. Akvaplaningas gali ištikti važiuojant didesniu nei 70 km/val. greičiu. Svarbiausia ištikus akvaplaningui iškart švelniai atleisti akceleratorių ir jokiu būdu nedaryti staigių judesių vairu, laikyti jį tiesiai. Paniškai manevruojant, kyla pavojus, kad automobilis atgaus sukibimą su keliu būtent tuo momentu, kai vairas bus nusuktas į šoną, ir tuomet lengvai galite nuvažiuoti nuo kelio arba išvažiuoti į priešingą eismo juostą. Jeigu priekyje yra kliūtis ir tenka stabdyti, tai darykite spusteldami ir vėl atleisdami stabdžio pedalą.
- Pasirinkite saugų atstumą. Viena iš dažniausiai vairuotojų daromų klaidų – važiavimas per arti kito automobilio. Lipdami ant kulnų kitai transporto priemonei tapsite jos įkaitais ir tuomet gali tekti staigiai stabdyti ar keisti važiavimo kryptį. Atstumą nuo priekyje važiuojančio automobilio reikia pasilikti važiuojant tiek užmiestyje, tiek mieste.
- Padangų slėgis. Sumažėjęs padangų slėgis – viena iš dažniausiai pasitaikančių didesnio degalų sunaudojimo priežasčių. Todėl jį reikia tikrinti bent kartą per mėnesį. Tai daryti patartina, kai padangos būna šaltos – joms įkaitus, slėgis jose padidėja. Taip pat atkreipkite dėmesį į padangų protektoriaus gylį.
- Nuolat tikrinkite automobilio žibintų ryškumą. Automobilių žibintai ilgainiui ima šviesti vis silpniau. Jei po ilgos pertraukos Jums teks vairuoti lyjant lietui naktį, tai gali tapti nemalonia staigmena, kad jos išvengtumėte, nuolat stebėkite žibintų ryškumą ir esant reikalui, keiskite juos naujais. Įsitikinkite, kad automobilio žibintų stiklai yra švarūs.
- Kuo mažesnis svoris – tuo automobilis manevringesnis, saugesnis ir naudoja mažiau degalų, todėl patartina nesivežioti automobilyje nereikalingų daiktų.
- Nebijokite sustoti. Jeigu matote, kad lyja itin stipriai ir kelio matomumas yra labai prastas, venkite važiuoti toliau net ir mažesniu greičiu. Įjunkite avarines šviesas ir sustokite stovėjimo aikštelėje arba šalikelėje, kol lietus aprims. Todėl geriau pasirūpinti saugumu, daug laiko vis tiek neprarasite.
- Aerodinamika. Automobilių kūrėjai labai daug dėmesio skiria aerodinamikai – automobilio gebėjimui susidoroti su oro pasipriešinimu. Papildomi negamykliniai kėbulo elementai prastina automobilio aerodinamiką, o tuo pačiu didina degalų sąnaudas.
- Ekonomiško važiavimo garantas – maži apsisukimai. Dar vienas ekonomiško važiavimo principas – važiavimas palaikant kuo mažesnius variklio sūkius ir aukštą pavarą. Tačiau ir čia derėtų atkreipti dėmesį į tai, koks automobilio variklio darbinis diapazonas. Jei vairuojate automobilį su mechanine pavarų dėže, važiuojate į kalną 30 km/h greičiu, šešta pavara, tai nėra ekonomiška. Automobilis tuomet normaliai nevažiuoja, vargsta. Reikėtų važiuoti optimaliame darbiniame diapazone.
- Nors manoma, kad važiuojant laisva pavara automobilis sunaudoja mažiausiai degalų, tačiau tai nėra tiesa. Rekomenduojama riedėti įjungta pavara – būtent tuomet automobiliui degalų beveik nereikia. Važiavimas laisva pavara yra nesaugus, ypač žiemos metu. Be to pavaras reiktų perjunginėti esant optimaliems variklio apsisukimams, bei, esant galimybei, važiuoti įjungus aukštesnę pavarą.
Saugios Jums kelionės linki Mikroautobusų nuoma.