Keleivinių mikroautobusų nuoma rekomenduoja: iš pradžių gali pasirodyti, jog mikroautobuso ar automobilio nuomos sutarties pasirašymas yra tiesiog elementarus formalumas, kurį reikia atlikti, norint išsinuomoti automobilį. Vis dėlto, šis dokumentas tampa labai reikšmingu sprendžiant bet kokius ginčus, iškylančius tarp kliento ir nuomos kompanijos. Apie nuomos sutartis reikia žinoti keletą esminių dalykų:

  1. Ji yra standartinė. Tai reiškia, kad nuomos agentas, su kuriuo bendrausite nuomos metu, nėra įgaliotas jos vienaip ar kitaip keisti ar koreguoti. Taigi, atėjus pasiimti automobilio, Jums lieka tik arba su sutarties sąlygomis sutikti, arba ne. Pirmu atveju gausite automobilį, antru – ne. Nebent Jūs turite daug laisvo laiko, esate nepriekaištingas derybininkas ir tikite, kad vieno ar kito punkto pakeitimas įtakos Jūsų gyvenimą per tas kelias nuomos dienas.
  2. Mikroautobuso ar automobilio sutarties esmė: nuomos kompanijos perduoda nuomininkui tvarkingą, apdraustą (civilinės atsakomybės ir Kasko) draudimais automobilį ir atsiriboja nuo visų galimų nesklandumų nuomos metu. Nuomininkas prisiima atsakomybę už viską, kas nutiks automobiliui nuomos metu. Pvz.: pakliuvote į auto įvykį – turite žinoti, kaip elgtis, kad įvykis būtu draudiminis (t.y. draudimo kompanija neatsisakytų kompensuoti žalos), antraip pagal sutartį nuostolius turėsite padengti Jūs; palikote daiktus automobilyje ir jie dingo – nekaltinkite nuomos kompanijos; nesusimokėjote už automobilio stovėjimą – nesitikėkite, kad už Jus tai padarys nuomos kompanija, vėliau teks sumokėti daug brangiau ir t.t. Taigi, nuomos sutartis apibrėžia, ką nuomininkas (t.y. Jūs) gali daryti, ko negali daryti ir ką privalo daryti vienu ar kitu atveju.

3. Mikroautobuso ar automobilio nuomos sutartis susideda iš kelių punktų: bendrų nuomos sąlygų ir konkrečios nuomos duomenų. Pastarojoje dalyje yra nurodyta automobilio paėmimo ir grąžinimo vieta, laikas (o bendrose sąlygose numatytos baudos už vėlavimą grąžinti), nuomininko asmeniniai ir jo kreditinės kortelės duomenys, užstatas, automobilio duomenys (modelis, valst. Nr., rida, kuro bako talpa). Svarbiausia, kad pasirašydami sutartį Jūs patvirtinate, jog perskaitėte ir sutinkate su bendromis nuomos sutarties sąlygomis.

Keletas patarimų kaip išvengti nemalonių akimirkų: naudokitės tik žinomomis ir patikimomis nuomos kompanijomis, apie kurias Jums teko girdėti gerų atsiliepimų arba kurias Jums rekomendavo draugai ar pažįstami, jau kartą jomis pasinaudoję ir neturėję problemų arba jos buvo korektiškai išspręstos. Paprastai, tokios kompanijos turi sutartis, kuriose yra paisomos vartotojo teises. Kitas būdas – užsisakyti mikroautobusą ar automobilį per nuomos brokerį. Brokeriai dirba tik su patikimais ir patikrintais partneriais – tokiu būdu tikrai išvengsite nemalonumų. Užsisakydami nuomai automobilį ar mikroautobusą internetu, atidžiai perskaitykite bendrąsias nuomos sąlygas. Nes, jose parašyta 90% informacijos, pateikiamos sutartyje. Namie, be jokio streso prie kompiuterio gurkšnodami arbatą galite įsigilinti į daugelį sutarties svarbių niuansų. Tereikia atidžiai perskaityti bendrąsias nuomos sąlygas. Nuomos metu paklauskite nuomos agento, kokie yra pagrindiniai dalykai, nurodyti sutartyje, kuriuos Jums būtina žinoti. Tokiu būdu, Jums bus žodžiu paaiškinti pagrindiniai sutarties punktai. Ypač patartina tai padaryti, jei sutartis surašyta Jums nesuprantama kalba. Atsiradus laisvo laiko kelionės metu, skirkite jas nuomos sutarčiai perskaityti. Mikroautobusų nuoma pataria perskaitykite visą sutartį prieš ją pasirašydamas. Jūs tokią teisę turite.