Slidinėjimas Slovakijoje

Aplankykite Slovakijos teritorijoje išsidėsčiusius slidinėjimo kurortus su Keleivinių mikroautobusų nuoma. Slidinėjimas Slovakijoje – yra populiarus tarp Lietuvos slidinėtojų. Slovakija lietuvius vilioja nedidelės kainos Aukštuosiuose ir Žemuosiuose Tatruose. Slovakija – viena iš geriausių šalių pradedantiems slidininkams. Visoje Slovakijos teritorijoje išsidėstę daugybę slidinėjimo kurortų. Vieni iš populiariausių Jasna, Štrbske Pleso, Stary Smokovec, Tatranska Lomnica. Kalnų slidinėjimo galimybės visų kategorijų slidininkams – tiek slidžių, tiek snieglenčių mėgėjams. Laikotarpis žiemos sporto mėgėjams: nuo gruodžio antrosios pusės iki kovo/balandžio mėnesio.

Jasna – šis populiarus žiemos centras yra įsikūręs po šiauriniais Chopok kalno šlaitais. Kasmet čia rengiamos stambios tarptautinės ir nacionalinės kalnų slidinėjimo sporto varžybos, įtrauktos į Europos Taurės kalendorių. Jasna siūlo apie 57km. trasų šiauriniuose ir pietiniuose Chopok šlaituose. Čia yra trasų ne tik mėgėjams bet ir profesionalams, ir pradedantiesiems vaikams. Ekstremalaus sporto mėgėjus kviečiame persikelti per viršutinę Chopok bazę, kad išbandytų juodąsias pietinio šlaito trasas. Daugelis centrinės kurorto dalies trasų aptarnaujamos sniego patrankomis, kas iš esmės išsprendžia sniego dangos problemą.

Štrbske Pleso – Slovakijos Aukštųjų Tatrų kurortas įsikūręs gražioje vietoje ant ežero kranto 1355m. aukštyje virš jūros lygio. Čia dažnai rengiamos įvairios žiemos sporto rungtynės. Kurorto mikroklimatas turi unikalių savybių, dėl to čia yra įrengta keletas sanatorijų. Štrbske Pleso slidinėjimo trasos, kurių bendras ilgis 4,5 km, išsidėstę 1380-1850 m aukštyje virš jūros lygio. Taip pat yra įrengtos lygumų slidinėjimo trasos, tramplinai, veikia čiuožykla.

Stary Smokovec – yra seniausias ir didžiausias slidinėjimo kurortas Aukštuosiuose Tatruose. Jaukus miestelis įsikūręs 1010m. aukštyje virš jūros lygio, o slidinėjimo trasos išsidėstę 800/1500m. aukštyje. Stary Smokovec kurortą yra pamėgę šeimos su vaikais, kadangi dauguma trasų yra nesudėtingos ir tinkamos pradedantiesiems. Tačiau profesionaliems slidininkams jos gali greitai pabosti. Bendras trasų ilgis – apie 7km, o ilgiausia trasa – net 3km. ilgio. Be slidinėjimo, šiam kurorte galima išbandyti apšviestą rogučių trasą, kurios ilgis – 2,5km, be to yra čiuožykla, uždari baseinai. Kurorte taip pat yra balneologinių procedūrų centras.

Tatranska Lomnica – yra vienas seniausių Aukštųjų Tatrų kurortų ir slidinėjimo centrų, Aukštųjų Tatrų nacionalinio parko centras. Miestelis įsikūręs kalno papėdėje, 850m. aukštyje, žiemą miestelio poilsiautojams siūloma ne tik slidinėjimas, bet ir čiuožykla, važinėjimasis rogėmis, vakare: diskotekos, naktiniai barai, restoranai, baseinai, saunos. Aukščių skirtumas 886 – 2196m. Tatranska Lomnica trasose yra du austrų įrengti keltuvai, dirbantys nuo 9 iki 16val. Vienas jų gana greitas, pats naujausias Tatruose. Jis kelia iki Skalnate Pleso. Nuo čia leidžiamasi vidutinio sudėtingumo trasa, pakilusiems iki Skalnate Sedlo, leidžiasi sudėtingiausia Slovakijoje juodąja trasa, tačiau ja slidinėjama tik tuomet, kai yra daug sniego. Slidinėjimo trasų ilgis apie 7km. Čia surasite lengvą trasą, tris vidutinio sunkumo ir dvi sunkias trasas. Viršūnėje yra observatorija ir apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria nepakartojama kalnų panorama.